Produkten har blivit tillagd i varukorgen

Made in Sweden

  •   021-10 37 00

  • vardagar 08-12 & 13-16
Moms visas:
Teknisk data:
Art nr300151300171300201300221300251300271300301300321300351
Längd m1,51,82,12,32,62,93,13,43,7
Antal steg5678910111213
Upphängnings-höjd m1,201,451,702,052,302,552,803,053,30
Yttre bredd cm434343434343434343
Vikt kg3,74,45,15,86,57,17,88,59,2

 


Enkelstege/lagerstege Pro Classic

1 361 kr
Längd / Antal steg
Artikelnummer:
300151

Finns i lager
Tillfälligt slut. kontakta oss för leveransbesked.
.
Tillfälligt slut. kontakta oss för leveransbesked.
Kundtjänst: 021 - 10 37 00

Produktbeskrivning:

Enkelstege med 80 mm djupa fotsteg. Används med fördel på lager, vid pallställ och i butiker. Kan förses med krokar för smidigare användning och upphängning på skena.

  • Kan även förses med handledare för ökad säkerhet för användaren.
  • Trappsteget är 80 mm djupt och försedd med förlängd framkant vilket ger bästa ergonomi när man lutar benen mot stegen.
  • 430 mm bred.

Välj mellan 9 olika längder som standard. Kan tillverkas i speciallängder och olika bredder.

 



Andra har även köpt
Produkter

Handla

Information