Produkten har blivit tillagd i varukorgen

Made in Sweden

  •   021-10 37 00

  • vardagar 08-12 & 13-16
Moms visas:
Teknisk data:
Art nr231012231016231018231020231024231030
Höjd m1,21,61,82,02,43,0
Basbredd m1,21,41,51,61,82,25
Arbetshöjd m3,23,63,84,04,45,0
Transportlängd m2,32,72,93,13,54,1
Antal steg689101215
Vikt kg323639425667

 


Trappa med plattform och räcke Solid

5 995 kr
Höjd plattform / antal steg
Artikelnummer:
231012

Finns i lager
Tillfälligt slut. kontakta oss för leveransbesked.
.
Tillfälligt slut. kontakta oss för leveransbesked.
Kundtjänst: 021 - 10 37 00

Produktbeskrivning:

Rullbar arbetsplattform. För dig som behöver stå stadigt på högre höjder. Passar bra för dig som utför tillfälliga montagearbeten, målar eller arbetar på lager, butik etc.

  • Stomme och räcke är tillverkad av stål som elförzinkats för att få korrisionsskydd vilket även gör det extra stabil.
  • Monteras ihop med 4 bultar
  • Halkskyddad plattform i aluminium med måttet 500 x 600 mm.
  • Räfflade halksäkra fotsteg i aluminium med måtten 480 x 110 mm.
  • Monterad med 2 hjul, gör det enkelt att flytta plattformsstegen mellan jobben.

 Ladda ner produktblad här



Andra har även köpt
Produkter

Handla

Information